sudija nije vidio

Messija pljunuo fudbaler koji mu je bio saigrač u Barceloni. “Ne znam ni ko je on…”

Argentina je na stadionu Monumental savladala Paragvaj rezultatom 1:0

Argentina je na stadionu Monumental savladala Paragvaj rezultatom 1:0 u trećoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

No, više od rezultata pamtit će se incident. Naime, Lionela Messija, koji je ušao u drugom poluvremenu (u 52. minuti zamijenio Juliana Alvareza), pljunuo je Antonio Sanabria, bivši igrač španske Barcelone koji trenutno igra za italijanski Torino.

Sudija nije vidio

U 85. minuti su se posvađali Messi i Sanabria. Sukob je završio tako što je Paragvajac pljunuo u leđa Argentincu. Brazilski sudija Raphael Claus to nije vidio.

Gustavo Gomez, paragvajski nogometaš, poručio je Messiju "smiri se" kako stvari ne bi eskalirale.

"Istina je da to nisam vidio. Rekli su mi u svlačionici da me je jedan od njih pljunuo. Ne znam ni ko je taj tip. Nisam ga vidio. Ne želim od toga raditi veliku stvar jer će se o njemu pričati posvuda i to je još gore.

Messi i Sanabria: Bili skupa u Barci

To će se saznati, pa je bolje da to ostavimo", rekao je Messi novinarima.

Vezano za nastup u utakmici, legendarni nogometaš je objasnio:

"Sretan sam što mogu dodati minute i što mogu igrati s reprezentacijom. Osjećam se dobro. Lijepo je svaki put kad igramo kod kuće. I ja sam zadovoljan kako je utakmica ispala."