Mirza Varešanović nakon poraza Sarajeva: Mislio sam da će biti mnogo bolje

Trener FK Sarajevo Mirza Varešanović obratio se novinarima na press konferenciji nakon poraza od Zrinjskog (0:2) na startu drugog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo timu ni veliki broj pojačanja nije pomogao da izbjegne poraz. Meč je igran na stadionu Veleža, Rođeni u Mostaru, zbog radova na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” na Koševu.

Susret je odigran bez prisustva gledalaca na tribinama, ali uz snijeg i jak vjetar koji je ometao obje ekipe.

"Čestitam Zrinjskom na pobjedi. U prvom poluvremenu smo imali problema. Primili smo jako lijep gol. Nismo uspjeli da dođemo do neke naše igre. Bilo je teško i zbog vremena.

Nije bilo nekog prostora da igrači upadaju u dubinu zbog vjetra. U drugom poluvremenu smo probali sa pritiskom. Vjetar je išao u našu korist, ali nismo uspjeli. Jedna kontra Zrinjskog je bila dovoljna da postignu drugi gol i riješe utakmicu.

U Sarajevu je uvijek pritisak. Toga sam svjestan. Nastavit ćemo da radimo, nova je ekipa. Mislio sam da će to večeras biti mnogo bolje", izjavio je Varešanović.