Može li veće poniženje? Nije gotovo ni prvo poluvrijeme, a navijači Uniteda već napuštaju stadion!

Manchester City vodio je sa nevjerovatnih 4:0 nakon prvog poluvremena gradskog derbija protiv Uniteda na stadionu u Etihad u meču engleske nogometne Premier lige.

Mnoge pristalice gostujućih "Crvenih đavola" nisu više imali snage da posmatraju debakl svog tima pa su prije kraja prvog dijela meča počeli napuštati stadion.

Po dva gola za "Građane" postigli su veznjak Phil Foden (8. i 44. minut) i norveški napadač Erling Haaland (34, 37).

U nastavku su se Haaland (64) i Foden (73) još po jednom upisali u strijelce, dok su havariju Manchester Uniteda donekle ublažili Anthony Santos (56) i Anthony Martial (84, 90 penal) za konačnih 6:3 za Manchester City.