Euroliga

Musin Real slavio protiv Virtus Bologne: Dobra partija našeg Zmaja

U okviru 29. kola Eurolige Real Madrid, našeg Džanana Muse, savladao je ekipu Virtus Bologna rezultatom 74:89.

Prvoplasirana ekipa Eurolige je od samog početka nametnula svoj ritam, stekla prednost koju nije ispuštala, a koja je u pojedinim trenucima prvog poluvremena bila i dvocifrena. Prvo poluvrijeme su gosti iz Španije okončali rezultatom 31:44.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa je ponovo pružio odličnu partiju i za dvadeset minuta na parketu postigao je deset poena (2/2 slobodna bacanja, 1/4 šut za dva poena, 3/8 šut za tri poena), upisao dva defanzivna skoka i tri asistencije.

U ostalim susretima igranim večeras (15. marta) Asvel je na domaćem parketu savladao Anadolu Efes rezultatom 84:80, a Bayern je također na domaćem parketu bio bolji od ekipe Žalgirisa i slavio pobjedu rezultatom 64:58.