Premijer liga BiH

Mustafić donio Sarajevu pobjedu u Posušju

Sarajevo je u okviru 14. kola Premijer lige BiH na Mokrom Docu savladalo Posušje sa 1:0.

Bordo tim je stigao do svoh 27. boda, dok je Posušje ostalo na 16.

Posušje je doživjelo peh zbog teže povrede Branka Vrgoča, koji je u 12. minutu morao napustiti teren. Domaćini su imali nešto više od igre u prvom dijelu prvog poluvremena, a onda je uslijedio hladan tuš za njih.

Mirza Mustafić je u 30. minutu zatresao mrežu protivnika iz slobodnog udarca, a Gabrijel Boban nešto kasnije nije uspio izjednačiti, pošto je pogodio stativu.

U nastavku nije bilo promjena i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Gostujući sastav je uspio odbraniti stečenu minimalnu prednost i konačan rezultat je ostao 1:0.

U narednom kolu, Posušje će igrati protiv Željezničara u Sarajevu, a Sarajevo na Koševu dočekuje Tuzlu siti.