Napoli nastavlja impresivnu sezonu. Izjednačen rekord Maradone

Napoli nastavlja impresivnu sezonu u italijanskoj nogometnoj Seriji A. Sinoć su slavili u još jednom velikom derbiju (1:0) na gostovanju kod Rome.

Nova pobjeda bila je 11 uzastopna u svim takmičenjima. Do nje su došli golom Victora Osimhena deset minuta prije kraja.

Izdvojio se na prvom mjestu

Napoli je ovom pobjedom došao do 29 bodova i izdvojio se na prvom mjestu. Ima tri boda više od aktuelnog prvaka Milana.

Posljednji put ovako dobar niz rezultata Napoli je imao sada već davne 1986. godine kada je za Napolitance igrao legendarni Diego Maradona.

Podsjetimo, upravo ih je Argentinac odveo do jedine dvije titule Serie A u historiji. Bilo je to 1987. i 1990. godine.

Ekipa Luciana Spallettija upisala je jučer na stadionu Olimpicu sedmu pobjedu u nizu u domaćem prvenstvu. Tome dodajmo još četiri pobjede u evropskoj Ligi prvaka. Tu su dva kola prije kraja osigurali prolaz u iduću fazu.

Domaćin bez udarca u okvir gola

Zanimljivo, Napoli je jučer do tri boda došao ostavivši domaćina bez udarca u okvir gola. Roma u prvih 45 minuta čak niti jednom nije šutirala prema golu Napolija.

Ipak, harizmatični trener Rimljana Jose Mourinho nakon utakmice je poručio kako njegova Roma nije zaslužila izgubiti.

"Naša izvedba je bila dovoljna da ne izgubimo. Željeli smo do pobjede, ali su do nje ipak došli gosti. Bio je to težak meč.

Oni su došli do gola iz jedine opasne situacije koju su kreirali u drugom poluvremenu. Osjećam da je ovo nepravedan rezultat. Sve smo učinili sve da ne izgubimo. No, znao sam da tko god prvi zabije odlazi s tri boda, rekao je Mourinho, prenosi HRT.