Nesreća za bh. predstavnika: FK Borac je prva žrtva novog UEFA-inog pravila

FK Borac je večeras u Banjaluci nadoknadio zaostatak od 3:1 iz prve utakmice protiv rumunskog predstavnika CFR Cluja. Banjalučani su večeras u regularnom dijelu meča pred oko 8.000 navijača slavili sa 2:0 golovima Stojana Vranješa (60') te Moraitisa (64').

Da se ovaj meč igrao prije par mjeseci Borac bi već nakon 90 minuta eliminisao ekipu Cluja. No, UEFA je nedavno promjenila pravila o golu u gostima te su timovi igrali produžetke.

Jasno je bilo da je igračima bh. predstavnika u produžetcima nedostajalo snage, te su gosti iz Rumunije preuzeli kontrolu nad igrom. Gosti su promašili nekoliko prilika, a u 112. minuti su pogodili i stativu, kada je Camora poslije dodavanja Deaca bio tek za malo neprecizan.

Ipak, u 118. minuti rezervista Chipciu postiže nevjerovatan pogodak sa desne strane pogodivši lijevi gornji ugao gola Borca, te Cluj osigurava uz dosta muke plasman u drugo pretkolo.

Borac je tako postao prva žrtva novog UEFA-inog pravila o golu u gostima te će takmičenje u Europi nastaviti u drugom pretkolu Konferencijske lige, a tamo će mu protivnik biti Linfield iz Sjeverne Irske.