Bravo komšije

Nestvaran meč: Hrvatska sjajnom igrom zasluženo savladala Španiju

Večeras je u SAP Areni odigran derbi između Španije i Hrvatske, a Španija je u ovu utakmicu ušla kao favoriti. Utakmica je završena rezultatom 29:39 za Hrvatsku.

Prvi gol na utakmici postigao je Zvonimir Srna, a nedugo nakon toga Gomez iz Španije izjednačava rezultat na 1:1. Hrvatski rukometaši sjajnom serijom dolaze do vodstva od 5:1 do sedme minute utakmice. Uslijedile su brze izmjene golova, a u desetoj minuti rezultat je bio 5:7 u korist Hrvatske.

Nakon toga, Hrvatska je nastavila s dobrom igrom, ostvarujući mini seriju 0:3 i stvarajući vodstvo od 5:10. Do kraja prvog poluvremena, vidjeli smo dinamičnu igru sa golovima sa obje strane, pri čemu je Španjolska imala zaostatak od četiri gola. Najefikasniji igrači prvog dijela bili su Lučin sa pet golova, Gomez sa četiri gola, te Canellas, Casado, Šoštarić s po tri gola.

Drugo poluvrijeme je sjajno počelo za Hrvatsku, postigavši četiri gola u nepune tri minute. Iako se igralo gol za golom, Hrvatska je dominirala, ostvarujući mini seriju od 46. minute kada su Karačić, Martinović i Šoštarić uspješno pogađali, te je rezultat deset minuta prije kraja bio impresivnih 24:34.