Burno u Portlandu. Nurkić zabio 10 koševa prije povrede, njegov saigrač 6 puta više!

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić ubacio je 10 poena za Portland Trail Blazerse.

Tome je dodao po četiri skoka i asistencije za 18 minuta u meču protiv Utah Jazza (134:124).

Nurkić napustio teren

Nurkić je napustio teren u trećoj četvrtini zbog povrede lijeve noge i nije se vraćao u igru.

Junak utakmice bio je njegov saigrač Damian Lillard.

Spektakularni bek postigao je lični rekord sezone od 60 poena, pogodivši devet "trojki".

Lillard se time izjednačio na drugom mjestu u NBA ligi ove sezone po broju koševa u jednom susretu.

Donovan Mitchell je zabio 71 za Cleveland Cavalierse protiv Chicago Bullsa uz produžetak (3. januar).

Luka Dončić postigao je 60 koševa u pobjedi Dallas Mavericksa nad New York Knicksima (27. decembar). I taj je meč odlučen u produžetku.

Jerami Grant dodao je 19 poena za Portland koji je postigao drugu pobjedu zaredom.

Lauri Markkanen predvodio je "Džezere" sa 24 poena.

Meč za pamćenje

Kad je Lillard krajem utakmice stao na liniju slobodnih bacanja, domaća je publika ustala i skandirala:

“MVP! "MVP!"

Lillard je 29,1 sekundu prije kraja promašio skok šut. Da je pogodio, premašio bi rekord karijere od 61 poen.

Lillard ima četiri utakmice u karijeri sa najmanje 60 poena. Dva puta je dostigao cifru od 61.

Nakon što su se mučili veći dio januara, Blazersi su u ponedjeljak savladali San Antonio Spurse (147:127).

Inače, Lillard je u prvom poluvremenu duela protiv Jazza postigao 26 poena, pogodivši šest "trojki".

Meč je završio sa realizacijom 29/21 iz igre. Od toga je "trojke" gađao 15/9. Pogodio je devet od deset slobodnih bacanja. Imao je i osam asistencija, sedam skokova i tri ukradene lopte.