Nevjerovatna greška sudija na meču Partizan – Real Madrid, svijet sporta ovo rijetko viđa

Gotovo nevjerovatan propust čak trojice vrhunskih sudija Eurolige vidjeli smo pred kraj prvog poluvremena sinoćnje utakmice Partizan - Real Madrid.

Na dvije sekunde prije kraja prvog dijela susreta Partizan je imao napad i to sa čak šestoricom košarkaša, a to ni jedan sudija nije proimijetio, ali ni klupa Reala.

Sergio Llull je na 2.2 sekunde do poluvremena imao dva slobodna bacanja. Nakon što je zabio drugo bacanje, mogle su se izvršiti zamjene za preostalo vrijeme. Realova klupa je na teren umjesto Llulla za posljednji napad poslala Marija Hezonju, a Željko Obradović je s klupe podigao Dantea Exuma, ali niko od igrača Partizana nije napustio igru.

Kako se vidi na fotografiji, igrač Partizana koji izvodi aut ostaje na parketu i tokom akcije koja je uslijedila, kao i njegovih pet saigrača.

Partizan je u tom posljednjem napadu prvog poluvremena s nedopustivim igračem više ubacio tricu. Ipak, kasnijim pregledom snimke utvrđeno je da se to dogodilo po isteku vremena pa je Real otišao na odmor s prednošću 45:42. Ali, nijedan od trojice sudija nije uočio da su na terenu bila šestorica igrača Partizana. Ipak, ni to nije pomoglo domaćinu da zabije i pobijedi.

Real Madrid je na kraju pobijedio 85:78 i vratio seriju u Madrid gdje će se igrati majstorica za plasman na Final Four.