Nije se znalo ko koga udara… Brutalna tuča na fudbalskoj utakmici

Žestoka tuča na fudbalskoj utakmici zabilježena je u Velsu.

U meču između igrača Bangora 1876 i Rhyla 1879 došlo je do masovne tučnjave. To je bio veliki derbi sjevernog Velsa u ligi Ardal North West.

Sudija je bio prisiljen isključiti sedam igrača, sve sa direktnim crvenim kartonima.

Tučnjava je počela kada je bek Bangora Shaun Lock pokušao spriječiti izvođenje udarca iz ugla. To je dovelo do incidenta koji je prerastao u masovni obračun.

Ono što je počelo kao mala svađa prvo je eskalirala nakon što je Tom Clarke (Bangor) udario Alexa Jonesa (Rhyl). Ovo se koškanje između njih pretvorilo u masovnu tučnjavu.

Utakmica je završila pobjedom Bangora od 2:1. No, rezultat je zasjenio incident koji se desio u 94. minuti. Tada je Rhyl 1879 dobio korner.

Nekoliko trenutaka kasnije, prije izvođenja kornera, izbila je tuča. Sudac je odsvirao kraj i pokazao crvene kartone Clarkeu i još četvorici igrača - Jonesu, Jacku Higginsu, Aaronu Whiteu i Coreyu Jonesu.

Prije toga, isključeni su bek Rhyla Miles Todd i menadžer Rhyla Gareth Thomas. Ukupno je pokazano sedam crvenih kartona i deset žutih.

Snimak incidenta pokazuje da su udarce izmjenjivali igrači i klupski predstavnici više od minute. Ova tuča na fudbalskoj utakmici sada je predmet istrage Nogometnog saveza Velsa.