Mundobasket

Njemačka je novi prvak svijeta u košarci! Dennis Schroder srušio Srbiju u meču za infarkt

Košarkaška reprezentacija Njemačke postala je prvak svijeta nakon što je danas u Manili, u sjajnom meču, porazila Srbiju sa 83:77.

Prvo poluvrijeme je bilo gotovo potpuno izjednačeno, najveća razlika je bila 5 u korist Srbije, a završeno je neriješeno 47-47.

Ipak, u trećoj četvrtini je samo Njemačka bila ta koja je nastavila s efikasnom košarkom. Zabila je 22 poena, a Srbija samo 10 i razlika nakon 30 minuta je bila 12 u korist Njemačke.

U posljednji period Srbija ulazi vrlo dobro. Njemačka je imala nekoliko promašenih šuteva, dok je s druge strane Srbija pogodila neke važne trojke i u jednom momentu se spustila na svega minus 4. Ipak, tada Njemačka pogađa trojku i odlazi ponovo na plus 7 otprilike četiri minute prije kraja.

Poslije toga Srbija je nanizala nekoliko vrlo loših napada gdje prodaje loptu Njemačkoj, šutira loše trojke, griješi u dodavanju…

Nije ni Njemačka blistala u tim momentima, ali je u jednom momentu otišla na 9 razlike 2 minuta prije kraja. Tada se činilo da je gotovo, ali Srbija se vraća!

Zahvaljujući brzoj seriji 6:0 Srbija dolazi do samo minus 3. Njemačka je imala napad minut prije kraja, a Bogdanović im je uzeo loptu. Lopta dolazi do Jovića koji je imao otvorenu trojku za izjednačenje, ali lopta ne ulazi u koš. Ušlo se u dramatičnu završnicu koju rješava Dennis Schruder nevjerovatnim prodorom i poenima.

Do titule prvaka svijeta, prve u historiji, Njemačku je vodio sjajni Dennis Schroder sa čak 26 poena.