premijer liga bih

Nova bruka na Koševu: Sarajevo nije moglo do pobjede ni protiv Igmana

Simon Rožman i njegov stručni štab dobili su podršku da ostanu na kormilu Sarajeva uprkos blamaži protiv fenjeraša Zvijezde-09 (0:1), a potom i debakla u vječitom derbiju protiv Željezničara (0:3).

Slovenski stručnjak povjerenje je vratio tako što je večeras sa svojim momcima napokon ostao neporažen - doduše ne protiv nekog tima iz vrha Premijer lige Bosne i Hercegovine, nego na svom terenu protiv pretposljednjeg (do ovog kola) na tabeli.

Rožman: Novo razočarenje

Da, vjerovatno najskuplji i po imenima najkvalitetniji klub bh. nogometa nije mogao slaviti ni protiv konjičkog Igmana. Konačnih 2:2 čak je i dobro za domaću ekipu koja je do 85. minute gubila sa 0:2.

Mirsad Ramić je u 72. minuti postigao prvi gol za Igman iz penala.

Domaće je dodatno je šokirao njihov bivši nogometaš Anel Hebibović, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesteca nakon kontranapada u 79. minuti za 0:2.

Činilo se tada da će tim na čijoj klupi sjedi bivši igrač i trener Željezničara Edis Mulalić postići veliku pobjedu.

Ipak, Hamza Čataković uspio je smanjiti u 85. minuti na 1:2, da bi Ajdin Hasić samo dvije minute kasnije pogodio za 2:2.

Podsjetimo, posljednju ligašku pobjedu Sarajevo je postiglo još 9. decembra prošle godine, tada su kao domaćini savladali GOŠK sa 3:0.

Bordo ekipa ponovo bez pobjede

Sarajevo je potom nanizalo četiri uzastopna ligaška poraza i to u posljednjem kolu jesenje polusezone (18. decembar prošle godine) kod Zrinjskog u Mostaru (0:2), te u tri uvodna kola proljetnog dijela - kući od Širokog Brijega (1:3) te spomenute duele u gostima kod Zvijezde-09 (0:1) i u vječitom derbiju kod Željezničara (0:3).

Mulalić: Igman bio blizu velikog trijumfa

Odigrao je bordo klub ove godine i dvije utakmice u Kupu BiH.

Zanimljivo, ni u tim duelima u regularnom toku nije uspio pobijediti - protiv federalnog prvoligaša Slobode su u Tuzli u osmini finala nakon 1:1 u 90 minuta prošli na penale, dok su u prvom meču četvrtfinala na gostovanju kod banjalučkog Borca remizirali, odigravši bez golova.

Bez gledalaca na Koševu

Današnja utakmica na Koševu je zbog kazne Nogometnog sveza BiH odigrana bez prisustva gledalaca, dok će u naredne dvije za navijače biti zatvorena istočna tribina.

Razlog sankcija su navijački izgredi u prethodnim susretima.

Rezultati 22. kola

Rezultati 22. kola Premijer lige BiH: Široki Brijeg - Sloga Doboj 0:2, GOŠK - Posušje 1:1, Sarajevo - Igman 2:2. Nedjelja: Zvijezda-09 - Željezničar (14 sati), Zrinjski - Borac (19). Ponedjeljak: Velež - Tuzla City (18).