Euroliga

Nova pobjeda Reala: Džanan Musa ponovo najefikasniji

Košarkaši Real Madrida savladali su Maccabi iz Tel Aviva rezultatom 106:101 u 24. kolu Eurolige. Odličnu partiju ponovo je pružio reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa.

Kraljevi su vodili od prvog do posljednjeg trenutka susreta. Na poluvremenu su imali prednost od 52:45.

No, izraelski tim se nije predavao. Još u posljednjoj četvrtini prišao je na četiri poena zaostatka (82:78). Madriđani tada serijom od 9:0 dolaze do +13. No, Maccabi je uzvratio serijom od 0:11 te prišao na 91:89. Slijedi ponovo bolja igra Reala, a španski tim poenima Yabuselea vraća prednost na 98:89.

I umjesto sigurne pobjede domaćih, Campazzo propušta realizovati važan napad, a Lorenzo Brown je na drugoj strani postigao koš, izborio faul, realizovao slobodno bacanje za 100:98. Ipak, Kraljevi su se bolje snašli u dramatičnom finišu i stigli do pobjede.

Real je do pobjede odveo Musa. Bio je najefikasniji igrač Kraljeva, a postigao je 19 poena uz tri asistencije i jedan skok.

U ekipi Maccabija istakao se Baldwin sa 28 poena, šest asistencija i dva skoka, dok je tri poena manje ubacio Colson, ali je on u svoju statistiku dodao i šest skokova.

Kraljevi ostaju na vrhu Eurolige. Bio je ovo njihov 21. trijumf, a poraženi su u tri meča. Maccabi je šestoplasirani tim uz omjer 13-11.