Nova rutinska pobjeda Sarajeva na pripremama u Sloveniji. Pala i Shkendija!

FK Sarajevo je danas u okviru priprema u Sloveniji odigrao utakmicu protiv ekipe Shkendije i slavio na kraju sa 2:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Kyeremeh je imao priliku u desetoj minuti, ali je napravio faul u napadu.

Samo dva minuta poslije Sarajevo dolazi do prednosti, nakon lijepe akcije Avramovski je pogodio za 1:0.

Ziljkić je pogodio stativu u 20. minuti, imao je i Trako dobru priliku nekoliko minuta poslije, ali promjene rezultat nije bilo.

Uslijedili su zatim minuti koji su pripadali igračima Shkendije, pokušali su nekoliko puta, ali Šahinović i odbrana Sarajeva je bila sigurna.

Propuštene prilike tima iz Sjeverne Makedonije, Bordo tim kažnjava u 42. minuti. Sjajnu akciju je na kraju realizovao Ziljkić, što je na kraju i bio konačni rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela dobra prilika za Bordo tim, Avramovski je uposlio Oliveiru čiji je udarac odbranio golom gostujućeg tima.

Uzvratila je Shkendija dobrom prilikom na drugoj strani, ali je odbrana Sarajeva dobro intervenisala. Svoj šut je oprobao i Vrančić u 55. minuti, ali do promjene rezultata nije došlo.

Varešanović je u 60. minuti promjenio dosta igrača, a u tim je ušao i Adalberto Penaranda, veliko pojačanje Bordo tima.

Imale su obje ekipe nekoliko prilika do kraja poluvremena, ali do promjene rezultata nije došlo, pa je na kraju Sarajevo slavio sa 2:0.

Ovo je za tim sa Koševa bila druga pobjeda na pripremama, jer su prije tri dana savladali ekipu Petrolul sa čak 5:0, piše SC Sport.