najjača svjetska liga

Nurkić se vratio na teren u porazu Sunsa, Garzi minut u pobjedi nad NBA prvacima

Jusuf Nurkić se, nakon što je pauzirao jednu utakmicu zbog povrede, vratio u postavu Phoenix Sunsa.

Međutim, najbolji bosanskohercegovački košarkaš nije imao previše uspješno veče, kao niti njegov tim koji je uvjerljivo poražen u derbiju Zapadne konferencije NBA lige protiv Oklahoma City Thundera (103:128).

Nurkić, startni centar Sunsa, imao je pet poena uz tri skoka i tri asistencije za 23 minute. Iz igre je šutirao 4/2.

Thunder je predvodio Josh Giddey je 23 poena. On je pomogao Thunderu da postigne pobjedu uprkos tome što je All-Star bek i najveća zviejzda Thundera Shai Gilgeous-Alexander sjedio zbog povrede.

Giddey, koji u prosjeku zabija oko 12 koševa, prosječno je postizao 26,3 u posljednje tri utakmice. Pogodio je 10 od 15 šuteva iz igre protiv Phoenixa i dodao devet asistencija i sedam skokova.

Pomogao je Oklahomi da ostane izjednačena s Minnesota Timberwolvesima na vrhu Zapadne konferencije najjače svjetske košarkaške lige (oba tima imamju po 51 pobjedu i 22 poraza).

Sunsi su sedmi na Zapadu sa 43/31, a njihove je strijelce u ovom porazu predvodio Kevin Durant sa 26 poena.

Navijači Thundera mu još uvijek nisu oprostili što je nakon sezone 2015/2016. napustio Oklahoma City te su ga prije utakmice i kad god bi dotaknuo loptu na početku.

Minnesota je oborila aktuelnog NBA prvaka, Denver Nuggetse (111:98), a u toj pobjedi naš reprezentativac Luka Garza na terenu je proveo - čitav minut.