NERMIN ZOLOTIĆ

Odigrao sjajan meč protiv bivšeg prvaka Evrope i ostavio ih bez pobjede: Bio bi pun pogodak za reprezentaciju BiH, ali ga ne zovu

Nermin Zolotić (30) igra odlično ove sezone u Portugalu, a sinoć je bio među najboljim pojedincima u remiju slavne Benfice i njegovog tima Casa Pia (1:1).

Bio je to susret devetog kola portugalskog šampionata, a favorizirana Benfica je povela u 44. minuti golom Joaaa Maria.

Bod gostima donosi Larrazabal u 81. minuti utakmice.

Zolotić je odigrao svih 90 minuta na poziciji stopera te od portala Sofascore dobio ocjenu 7.4.

Nekadašnji U21 reprezentativac BiH je 10 puta ‘očistio’ opasnost ispred svog gola, izblokirao dva udarca te osvojio pet od šest duela sa protivničkim igračima, prenosi Reprezentacija.ba.

Nermin je imao i 97% tačnost dodavanja (30 od 31) te 52 dodira s loptom.

Inače, Zolotić je u tekućoj sezoni odigrao 13 utakmica u svim takmičenjima.

Njegova Casa Pia se nalazi na 11. mjestu sa 10 bodova. Benfica je prva sa 22 osvojena boda.