CONCACAF

Pogledajte bombu s 30 metara pred kojom ni legendarni golman nije mogao ništa

Sinoć je odigrano finale CONCACAF-ove Lige nacija. U konačnom obračunu nogometaši SAD-a su kao domaćini u Teksasu rezultatom 2:0 porazili Meksikance i ponijeli titulu najbolje ekipe Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba. Golove odluke zabili su veznjaci evropskih klubova Tyler Adams i Giovanni Reyna.

Naročito spektakularan bio je gol Adamsa, inače člana engleskog Bournemoutha. On je u 45. minuti nakon dodavanja Westona McKennieja odapeo s gotovo 30 metara, a zbog siline i preciznosti udarca nemoćan je bio čak i legendarni Guillermo Ochoa na golu Meksika.

Gol Adamsa možete pogledati na ovom LINKU.

U 63. minuti igrač Borussije Dortmund Reyna odlučio je pitanje pobjednika. Američki reprezentativac argentinskih korijena zabio je iz odbijanca nakon sjajnog prodora Christiana Pulišića.