Kvalifikacije za EP

Pogledajte golčinu kojom su Mađari srušili Srbe. Mitrović: Nikad teža atmosfera

Ovom pobjedom Mađarska se značajno približila plasmanu na završni turnir

Srbija je drugi put u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo izgubila od Mađarske. U jučerašnjoj utakmici u Budimpešti pred 67.215 gledatelja Mađarska je u spektakularnoj atmosferi pobijedila Srbiju 2:1 u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Ovom pobjedom Mađarska se značajno približila plasmanu na završni turnir, a Srbiji preostaje borba za drugu poziciju protiv Crne Gore, protiv koje igra u utorak u Beogradu.

Mađari su poveli u 21. minuti preko Barnabasa Varge. Srbi su izjednačili u 33. golom Strahinje Pavlovića, no minutu kasnije Roland Sallai prekrasno je pogodio za konačnih 2:1. Sallai je fantastično lijevom nogom s 18 metara probio Vanju Milinkovića-Savića za erupciju oduševljenja na Puškaš Areni.

Video spektakularnog gola pogledajte OVDJE.

Srpski centarfor Aleksandar Mitrović nakon utakmice je govorio o atmosferi na stadionu: "Dugo nisam igrao u težoj atmosferi. Nadam se da će takva biti u Beogradu. Čestitao bih Mađarima na prolasku na Euro. Iz ove perspektive to su zaslužili. Sada sve ovisi o nama i igramo na domaćem terenu. Vraćamo se u Beograd i idemo se spremiti za utakmicu koja je u posljednjih 15 godina najvažnija za našu reprezentaciju."