Pogledajte kako je Barcelona u prvoj utakmici bez Messija razbila Juventus

Barcelona je odmah nakon oproštaja od Lea Messija igrala prvu utakmicu nove ere.

U meču za Gamper kup pobijedila je Juventus 3:0 na stadionu Johanna Cruyffa u Barceloni.

Barca je i bez Messija lako pobijedila Juventus u jakom sastavu s Cristianom Ronaldom. Ipak, očito je bilo da Allegrijevoj momčadi nedostaje klasni veznjak.

Domaćin je pobijedio tako što je zabio tri lijepa gola. Za Barcelonu je odlično odigrao Memphis Depay, ljetno pojačanje iz Lyona.

Nizozemac je u 3. minuti zabio nakon lijepe akcije i dodavanja Demira, na 2:0 povisio je Braithwaite nakon Depayevog ubačaja iz kornera u 58. minuti.

Konačan rezultat postavio je Riqui Puig krasnim golom s ruba kaznenog prostora u sudačkoj nadoknadi.

Premda je Barcelona uvjerljivo pobijedila, Juventus je imao nekoliko velikih prilika. Pred kraj prvog dijela promašio ih je Morata.