Portland Jusufa Nurkića upisao treći poraz sezone. Solidna partija našeg košarkaša

Ekipa Jusufa Nurkića izgubila treću utakmicu Nurkić na terenu u crnocrvenom dresu Portland Trail Brazersa broj 27 gleda gore iza na tribinama publika noćna fotografija iz dvorane

Portland Trail Blazersi Jusufa Nurkića upisali su noćas treći poraz sezone, a bolja od njih bila je ekipa Phoenix Sunsa rezultatom 102:82.

Sunsi su se nametnuli od samog početka, dobili su ubjedljivo prve dvije četvrtine. Pripala im je i neizvjesna treća, dok su Trail Blazersi dobili samo posljednju četvrtinu.

Nurkić nije ostvario značajniji učinak te je utakmicu završio sa 8 poena i sedam skokova. Najefikasniji u redovima Portlanda bili su Jerami Grant sa 14 i Shaedon Sharpe sa 13 poena.

U redovima Phoenix Sunsa istakao se Devin Booker sa 24 poena, dok je Chris Paul dodao 15.

Phoenix Sunsi su trenutno na omjeru 7:2, dok Portland Trail Blazersi Jusufa Nurkića imaju 6 pobjeda i 3 poraza.

Jusuf Nurkić, poznat i kao Bosanska zvijer, trenutno je jedan od rijetkih košarkaša koji je na double-double prosjeku u NBA ligi.

Naš reprezentativac bilježi 13,5 poena i 12,2 skoka po susretu. Tome dodaje 2,5 asistencije i 1,2 blokade.

Inače, Nurkić je prošle sezone u prosjeku postizao 15 poena i rekord karijere od 11,1 skok, nastupajući u 56 utakmica. No, zbog ozljeda stopala završio je sezonu još u martu.

Bio je to najveći broj utakmica koje je Nurkić odigrao od sezone 2018/2019, kada je nastupio u 72 meča. Tada je prijeloma noge završio sezonu.

Bh. centar bio je oslonac u Portlandu otkako su ga Blazersi angažirali u razmjeni sa Denver Nuggetsima tokom sezone 2016/2017.