Portland nastavio seriju poraza, utakmica za zaborav Jusufa Nurkića

Portland je upisao treći poraz zaredom. Nada da će Trail Blazersi dohvatiti play-off polako se gasi.

Sinoć su poraženi na gostovanju New Orleansu, Pelicansi su iskoristili izostanak Damiana Lillarda (povreda) i ostvarili glatku pobjedu od 127:110. Razlika je mogla biti i mnogo veća da Portland nije dobio zadnju četvrtinu sa 18:37.

Domaće je do trijumfa predvodio Trey Murphy (41 poen), kod Blazersa je najefikasniji bio Anfernee SImons (17).

Jusuf Nurkić je odigrao jednu od svojih najgorih partija otkako je u NBA ligi. Na parketu je proveo nešto više od deset minuta te za to vrijeme zabilježio tek dva skoka i jednu ukradenu loptu. Imao je očajan šut od 0-5.

Podsjetimo, najbolji bosanskohercegovački košarkaš pauzirao je više od mjesec, preciznije od 1. februara.

Nurkić je do povrede odigrao 45 utakmica ove sezone. Imao je prosjek od 13,8 poena uz 39 posto šuta za tri poena. Bilježio je i 9,4 skoka i 2,9 asistencija.

Portland je trenutno na 13. mjestu Zapada s omjerom 31-37.