kup bih

Posušje golom u 94. minuti pobijedilo Slogu Meridian

Od 16 sati odigran je drugi meč četvrtfinala između Posušja i Sloge Meridian. Utakmica je završena rezultatom 3:2

Posušje je u ovu utakmicu ušlo nakon tri vezana trijumfa, dva u ligi i jedan u kupu. Sloga Meridian je u posljednje tri utakmice upisala dvije pobjede i jednu neriješenu utakmicu.

Na prvu pravu priliku čekali smo do 14. minute. Nakon jednog auta i loše reakcije defanzivca Posušja, lopta je stigla do Vidića koji šutira pored gola Ilinčića.

U 17. minuti utakmice, Božičković je sjajno prošao po desnoj strani, nakon čega je fantastično šutirao i doveo svoju ekipu u prednost. Jako loša reakcija odbrane Posušja. Ovo je bio prvi gol za dvadesetogodišnjeg Božičkovića u dresu Sloge.

U 20. minuti, robusni Boban se lijepo oslobodio svog čuvara i šutirao, ali je jedan od defanzivaca gostiju izbacio loptu u korner. Nakon primljenog pogotka, domaći igrači su imali nešto veći posjed lopte, ali nisu stvorili prave prilike za gol.

Dosta mirno prvo poluvrijeme, koje je obilježila majstorija Boživkovića, završeno je rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu, trener domaćih je uveo Kamenara i Begića umjesto Dujakoviića i Redžića. U 56. minuti utakmice, domaći igrači su zaprijetili. Rezervista Begić je šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla iznad gola Šćekića.

U 61. minuti, novi gol, ali ovaj put u mreži gostiju. Sa desne strane sjajno je ubacio Maglica, a Kamenar se dobro snašao i pogodio glavom za izjednačenje na 1:1. Potpuni preokret u 67. minuti utakmice. Sjajni Kamenar uposlio Petrovića, koji matira golmana Šćekića za vodstvo od 2:1.

Na novi gol nismo dugo čekali. U 72. minuti utakmice, golman Ilinčić je loše degažirao loptu koju je uspio pokupiti Vidić i postići novi pogodak za 2:2. U sjajnoj formi igra ovaj napadač.

U zadnjim sekundama utakmice Babić postiže fantastičan pogodak za 3:2.