Baraž, baraž...

Prokletstvo baraža nije skinuto. Jedan od najbolnijih poraza BiH u historiji

Nova u nizu duge historije tragičnih utakmica nogometne reprezentacije BiH viđena je večeras na stadionu Bilino polje u Zenici, gdje je Ukrajina sa 2:1 savladala BiH.

Poveli su Zmajevi, dali nadu, ali onda je uslijedilo epski pad i tragični preokret pred sami kraj utakmice.

Dok na terenu nije bilo većih uzbuđenja, navijačka grupa BH Fanaticos je skupa s ostalim navijačima reprezentacije Bosne i Hercegovine ponovo uputila žestoke kritike i prozivke na račun Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine. Istaknuli su i parole na kojima je pisalo “Prodane duše mogu da nam pu*e”, “Bh. fudbalu potreban je spas, stani uz BHF i podigni glas!”, te su istaknuli prekrižen natpis “NFSBIH”.

U 57. minuti, iz prve ozbiljne prilike naše reprezentacije u drugom poluvremenu, Bosna i Hercegovina dolazi u vodstvo. Amar Dedić je šutirao sa 14 metara, lopta je zakačila Dennisa Hadžikadunića, a potom i Matviyenka i prevarila golmana gostiju, te završava iza njegovih leđa za 1:0 i eksploziju radosti na tribinama “Bilinog polja”.

I, onda se sve raspalo za tri minute.

U 85. minuti Ukrajina dolazi do izjednačenja. Mudryk je dugom loptom pronašao Konopliu na suprotnoj strani a on asistirao Yaremchuku koji iz peterca pogađa za 1:1. Samo tri minute poslije Ukrajina dolazi do preokreta. Yaremchuk prolazi po lijevoj strani i ubacuje u peterac, a Dovbyk glavom pogađa 1:2.

Felix Zwayer je sa osam minuta produžio utakmicu. U trećoj minuti su Ukrajinici imali dobru priliku iz slobodnog udarca sa otprilike 18 metara, ali Mudryk šutira pored gola.

Naši reprezentativci nisu napravili ništa ni u tih osam minuta, pa se Ukrajina pobjedom rezultatom 2:1 približila nastupu na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj ovoga ljeta.