Prošle godine pretrpio srčani udar, sada pogodio za reprezentaciju. Emotivni Eriksen: “Predivno je vratiti se”

Danski nogometaš Christian Eriksen u svojoj povratničkoj utakmici za nacionalnu vrstu postigao je pogodak u porazu od Nizozemske 2:4.

Eriksen je prije 288 dana doživio srčani udar te kolabirao na terenu za vrijeme utakmice Eura protiv Finske. Srećom, uspio se oporaviti, a morao je ugraditi uređaj za reguliranje rada srca.

Zbog toga je morao napustiti redove Intera zbog pravila u Serie A koje ne dopušta igračima da koriste takve uređaje.

Karijeru je nastavio u engleskom prvoligašu Brentfordu, a sada je upisao i nastup za reprezentaciju. U dvoboju protiv Nizozemske ušao je u igru na poluvremenu, a samo dvije minute potom postigao je pogodak, prenosi HRT.

Nizozemska je slavila 4:2 u prijateljskom ogledu, no rezultat se činio nebitnim i publici na Johann Cruyff Areni u Amsterdamu, gdje je Eriksen počeo svoju profesionalnu karijeru igrajući za Ajax.

"Vratiti se ovdje uvijek je predivno, ovdje sam proveo puno prekrasnih godina", rekao je Eriksen.

Često se sjeti večeri u Kopenhagenu kada se srušio u dvoboju protiv Finske.

To je dio mene i uvijek će biti, to je dio života, dodao je Danac.

"Osjetio sam toplu dobrodošlicu od strane nizozemskih navijača. Igrao sam tu tako da me poznaju, ali svejedno je bilo jako emotivno", rekao je danski nogometaš.

"Pogotkom se vratiti u međunarodni nogomet je nešto savršeno. Veselim se što ću igrati na Svjetskom prvenstvu u Kataru, ali do toga je još puno utakmica i sada sam fokusiran na njih", poručio je Eriksen u čijem je povratku uživao i danski izbornik Kasper Hjulmand.

"Uvijek ga je lijepo gledati kako igra nogomet", izjavio je Hjulmand.