lider na koševu

Prošli put bilo je burno. Poznato koji će sudija voditi veliki derbi između Sarajeva i Borca

Bosanskohercergovačka fudbalska javnost s nestrpljenjem čeka derbi 13. kola Premijer lige BiH u kojem će Sarajevo ugostiti ekipu Borca.

Dva su kluba u nedavnom zaostalom meču (18. oktobar) s početka prenstva remizirali, odigravši 1:1 u Banjoj Luci.

Međutim, iza ovog duela još se vuku repovi (i vući će se, sasvim sigurno) nakon što su domaćini u debeloj nadoknadi sudačkog vremena drugog poluvremena i iz očitog ofsajda nekako ugurali loptu u mrežu gostiju i izborili bod. Glavni sudiaj bio je Mateo Musa iz Čitluka.

Ovaj je duel imao i svoje svojevrsno treće poluvrijeme, kroz objave FK Sarajevo i odgovorom predsjednika Borca Milana Tegeltije na društvenim mtrežama.

Zbog toga se s velikim interesovanjem iščekivao i izbor sudaca za predstojeći derbi. Odluka je pala na najboljeg bh. arbitra - Irfana Peljtu iz Sarajeva.

Njemu će asistirati Damir Lazić (Brčko) i Davor Beljo (Mostar). Četvrti sudija bitće Sabrija Topalović iz Zenice.

Utakmica Sarajevo - Borac igrat će u nedelju (19.45 sati) na stadionu "Asim Ferhatović Hase" na Koševu.

Borac vodi na tabeli Premijer lige BiH sa 29 bodova iz 12 mečeva. Slijede Zrinjski (utakmica manje) i Sarajevo sa po 23 boda.