premijer liga

Sarajevo slavilo protiv Sloge. Sada je korak bliže Evropi

Završena je utakmica između FK Sloga Meridian i FK Sarajevo rezultatom 0:1. Sloga je u posljednjem kolu prekinula niz od sedam utakmica bez pobjede i postignutog gola te slavila na svom terenu protiv Zvijezde 09.

Sarajevo je kvalitetnom igrom i raspoloženim ofanzivcima na Koševu ostvarilo veliku pobjedu protiv Veleža rezultatom 3:0 u derbiju 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Sloga se nalazi na šestoj poziciji sa 41 bodom, dok je Sarajevo na četvrtom mjestu sa 45 bodova. Posljednju utakmicu ova dva kluba odigrala su u 12. kolu kada je Sloga bila uspješnija rezultatom 3:0. Simon Rožman, trener Sarajeva, na ovoj utakmici neće moći računati na usluge Mustafića i Radovića zbog akumuliranih žutih kartona.

Prva prilika na utakmici bila je u četvrtoj minuti kada se Ščekić pogiravao ispred svog gola, ali na njegovu sreću lopta od Oliveire se nije odbila u gol. Pet minuta poslije dobro su kombinovali igrači Sarajeva, ali Beganović nije uspio dobro šutirati. Nakon toga, prvi put su zaprijetili domaći igrači preko Perkovića, ali je to bio lagan plijen za Ilieva. U 19. minuti, nakon što je primio jednu tešku loptu, Kapetanović je loše doskočio i morao je napustiti teren. Nadamo se da nije ništa ozbiljno kod ovog mladog fudbalera. Umjesto njega u igri je Elvir Duraković, nekadašnji fudbaler Igmana.

Nakon jednog slobodnog udarca, Anđušić je šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Domaći fudbaleri su brzo izveli jedan slobodni udarac, nakon čega je lopta došla do Kvesića, koji je dobro ubacio do Mrkaića, ali je ovaj loše šutirao glavom. Ponovo su domaći fudbaleri izveli jedan slobodni udarac, ali nije ugrozio Ilieva.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Čataković je dobro uposlio Anđušića, koji je loptu prebacio Oliveiru, a ovaj je šutirao, ali je Ščekić izbacio loptu u korner. Nakon kornera, nije bilo problema za domaćine. U drugom poluvremenu prvu priliku su imali gosti nakon što je Čataković šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Nekoliko minuta poslije, Ajdin Redžić je dobio žuti karton zbog kojeg će propustiti sljedeću utakmicu. Matanović je isprobao svoj udarac, ali rezultat je ostao 0:0.

Nakon jednog centaršuta Matanovića, Oliveira je šutirao, ali nije bilo opasnosti za domaće. Ponovo je Čataković prijetio sa nekih 20-ak metara, ali je odbranio Ščekić njegov udarac. Nakon dobrog solo prodora, šutirao je i rezervista Hasić, ali je lopta otišla pored gola. U 70. minuti, Beganović je ubacio sa desne strane, a najbolje se snašao Kyeremeh koji postiže pogodak za 0:1.