kup bih

Rendulić nakon utakmice uvrijedio Zeničane: Odigrali smo onako kako treba protiv niželigaša

Fudbaleri Zrinjskog su ubjedljivo sa 6:0 savladali Čelik u 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine, a trener Plemića, Krunoslav Rendulić, bio je zadovoljan izdanjem njegovih igrača.

Zrinjski je praktično već u prvih pola sata igre otklonio sve dileme oko pitanja pobjednika, pošto su poveli sa 5:0, a u drugom poluvremenu su postigli još jedan pogodak, tako da Krunoslav Rendulić može biti itekako zadovoljan igrom.

“Mislim da smo zasluženo pobijedili. Ušli smo onako kako treba ući kada igrate na gostovanju i protiv niželigaša. Ukoliko uđete čvrsto, agresivno i angažovano riješite utakmicu u jako kratkom roku kao što smo mi riješili, zabili golove na vrijeme i onda je sve lakše. Čestitam mojim igračima na jako dobroj igri, odlično prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo održavali prednost, zabili još jedan gol, tako da na kraju mislim da je naša pobjeda bila apsolutno zaslužena.

Zadovoljili su svi. Treba reći da smo odmorili Bilbiju koji nije doputovao, a ni Ćuže nije bio sa nama. Ostali igrači koji su dobili minutažu iskoristili su je na najbolji mogući način, tako da su istakli kandidaturu za sljedeći prvenstveni meč protiv Tuzla sitija” – rekao je Rendulić, pa kratko najavio i taj duel protiv Tuzlaka:

“Još jedna zahtjevna utakmica, puno toga se nakupilo u prethodnom periodu. No, naše ambicije i ciljevi su jasne, odigrati dobro, upisati pobjedu, dodatno se približiti Borcu i nadam se da će tako i biti”.