Revija penala u Engleskoj, Liverpool i Chelsea nastavili potjeru za Cityjem

Odigrane su tri utakmice 16. kola engleske Premier lige. Chelsea je bio na rubu novog kiksa, ali se spasio u posljednjim trenucima utakmice, a Mohamed Salah je donio novi trijumf Liverpoolu. Arsenal je bio ubjedljiv na Emiratesu protiv Southamptona.

Nakon poraza od West Hama na gostovanju, Chelsea je bio na rubu novog kiksa, ali Plavci su se spasili u finišu utakmice i došli do trijumfa protiv Leedsa na Stamford Bridgeu (3:2). Gosti su poveli u 28. minuti golom Raphinhe iz penala, a poravnao je Mount u 42. minuti.

Pogotkom Jorginha sa bijele tačke u 58. minuti Plavci su poveli, a Gelhardt je izjednačio u 83. i činilo se da će londonski klub napraviti novi kiks. Ipak, dosuđen je novi penal u sudijskoj nadoknadi, a ponovo je bio siguran Jorginho i pogodio za 3:2.

Liverpool je dominirao protiv Aston Ville, ali je na kraju došao samo do minimalne pobjede. Vilenjaci na ovom meču nisu uspjeli uputiti nijedan udarac u okvir gola. Susret je riješen pogotkom iz penala, a trijumf Redsima donio je Salah u 67. minuti.

Arsenal je bio ubjedljiv protiv Southamptona (3:0), a u ekipi nije bilo kapitena Pierre-Emericka Aubameyanga, koji je izbačen iz tima zbog nediscipline. Lacazette je pogodio u 21. minuti, a šest minuta poslije i Odegaard. Gabriel je bio strijelac u 62. minuti i do kraja se rezultat nije mijenjao.