Sarajevo izgubilo od Celtica i ispalo iz Evrope

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli večeras na Bilinom polju savladati škotski Celtica i plasirati se u grupnu fazu Evropa lige. Prolaz dalje osigurali su gosti nakon pobjede rezultatom 0:1. Strijelac jedinog gola bio je Edouard u 70. minuti susreta.

Gosti su u utakmicu ušli agresivno i dominirali u uvodnih desetak minuta. Sarajevo se branilo i odbranilo, a u nastavku se potpuno oslobodilo pritiska i zaigralo otvorenije.

Dok je prvak Škotske držao loptu, Sarajevo je bilo opasnije pred golom. Sjajnu priliku promašio je u 14. minuti Benjamin Tatar nakon minijature u šesnaestercu protivnika. Isti igrač je u 30. minuti ponovo sjajno prevario gostujuće defanzivce, ali snage za kvalitetnu završnicu ipak nije imao.

U 70. minuti pobjednički gol postigao je Edouard.