Premijer liga

Sarajevo na pogon Oliveire i Radovića lako savladalo Zvijezdu i izbilo na drugo mjesto

Sarajevo je zaprijetilo već u 8. minuti kada lopta dolazi do Avramovskog nakon greške gostiju ali ovaj nije precizan. Svega dvije minute kasnije Zvijezda je u prilici preko Godsvila, ali Rogić to brani.

Nakon još nekoliko prilika pred golom gostiju, Sarajevo dolazi do vcodstva u 23. minuti. Beganović je ubacio, a Oliveira sjajno pogađa za 1:0.

Sarajevo i nakon toga nastavlja s terenskom inicijativom i prijeti preko Avramovskog, ali ovaj ponovo ne pogađa. U 44. minuti, novi gol. Radović i Oliveira su odigrali sjajnu akciju koju golom rješava ovaj prvi za 2:0.

Na početku drugog poluvremena Sarajevo je imalo tri velike šanse. Pokušali su Radović, Avramovski i Hasić, ali ni jedan nije bio precizan.

Do kraja meča igralo se mirno i nije se dešavalo ništa vrijedno pomena.

Sarajevo je sada na drugoj poziciji jer je upisalo četvrtu pobjedu u posljednjih šest mečeva dok je Zvijezda zakucana za dno sa svega jednom pobjedom i osam poraza.