Scena o kojoj će se dugo pričati: Veliki Real molio sudiju da im dosudi penal protiv malog Sheriffa

Veliko iznenađenje viđeno je na Santiago Bernabeuu, gdje je Sheriff slavio protiv Real Madrida.

Vodio je moldavski tim golom Jakhshibaeva iz 20. minute, a poravnanje Realu u nastavku iz penala donosi Benzema. Sheriff u 73. minuti dolazi do drugog gola, ali on je naknadno poništen zbog ofsajda… Dva minuta poslije Modrić u velikoj šansi topovski šutira i pogađa u glavu golmana Atanasiadisa, kojem se nakon toga dugo ukazivala pomoć.

Do kraja meča Real nije uspio stići do pobjedonosnog pogotka, ali jeste Sheriff koji je priredio prvorazrednu senzaciju. U 90. minuti je Thill prelijepim udarcem s 20 metara matirao Courtoisa za 1:2.

Koliko je nemoćan bio Real na ovom duelu možda najbolje pokazuje scena kod izjednačujućeg gola.

Real je u razmaku od nekoliko minuta dva puta tražio penal. U prvom navratu u 61. minuti sudija Lawrence nije pokazao na bijelu tačku, ali jeste dvije minute kasnije.

Vinicius je pao u kaznenom prostoru, igrači Reala su okružili sudiju, koji je na kraju pregledao snimak te pokazao na bijelu tačku. Penal pogledajte OVDJE.

Tako je Sheriff stigao do druge pobjede u dva meča grupne faze i na maksimalnih je 6 bodova.