fantastičan potez

Senzacionalan gol Cristiana Ronalda. Možda i najbolji od dolaska u Al-Nassr

Cristiano Ronaldo je u završnom poglavlju svoje briljantne karijere. Međutim, legendarni portugalski napadač još uvijek ima sposobnosti koje su ga učinile jednim od najboljih nogometaša na planetu.

U dobi od 38 godina, Cristiano je postigao spektakularan pogodak za svoj tim, Al-Nassr u pobjedi (2:0) protiv Al-Khaleeja.

Nastavljaju Ronaldo i saigrači loviti Al-Hilal, lidera saudijske Pro lige, koji nakon 12. kola ima četiri boda prednosti.

Pogodak portugalskog napadača stigao je u 26. minuti. Loptu je dobio Španac Aymeric Laporte na lijevoj strani. Bivši igrač engleskog prvaka Manchester Cityja pronašao je Ronalda koji je driblingom otvorio sebi prostor.

Cristiano je lažnim udarcem izbacio beka rivala, a potom izveo impresivan udarac desnom nogom koji se zabio u mrežu nemoćnog golmana koji nije imao vremena reagirati.

U drugom poluvremenu CR7 je uzvratio asistencijom Laporteu koji je potvrdio trijumf.

Bila je to treća pobjeda Al-Nassra u nizu i četvrta u posljednjih pet utakmica nakon koje imaju 28 bodova. To je četiri manje od vodećeg Al-Hilala i četiri više od trećeplasiranog Al-Taavona .

Cristiano Ronaldo zabio je ukupno 44 gola u 48 utakmica tokom 2023. godine. Time je potvrdio da je još uvijek u vrhunskoj formi iako igra u ligi na nižem nivou od europske elite.