Široki Brijeg savladao Željezničar i vratio se na vrh tabele

Široki Brijeg je savladao Željezničar u derbiju 14. kola m:tel Premijer lige BiH i ponovo preuzeo lidersku poziciju na tabeli, barem dok Zrinjski ne odigra svoj sutrašnji meč s Leotarom.

Prvu priliku su imali domaći, Bagarić je probio po lijevoj strani i šutirao, golman Željezničara Bender je odbranio njegov udarac.

Veliku šansu propušta u 15. minuti Amoah koji sa nekih pet metara od gola, loptu šalje visoko preko prečke.

Pejić je pokušao u 25. minuti, ali je šutirao pored gola gostiju. Domaći su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu. Pokušavali su kreirati šanse, imali su i nekoliko udaraca iz kornera, međutim bez prave prilike.

U 35. minuti domaći su imali priliku preko Vukoje, koji pao u šesnaestercu, to je bio čak treći put da domaći traže penal, ali ni ovaj put sudija Dragan Petrović se nije oglasio.

Željezničar je u 39. minuti imao šansu preko Amoah koji je šutirao glavom, međutim bez opasnosti za golmana Širokog Brijega.

Kosorić je pogriješio u predaju lopte, Bagarić je sjajno ukrao loptu ušao u šesnaesterac gdje ga je oborio Drina, a ovaj put Petrović je pokazao na jedanaest metara.

Odgovornost za udarac sa bijele tačke preuzeo je Vukoja, ali je Bender odbranio njegov udarac.

Veliku šansu za domaće imao je Oliveira u 58. minuti, ali sa svega nekoliko metara od gola bio je veoma neprecizan.

Tri minute kasnije Široki Brijeg je ipak poveo. Ilija Bagarić je probio stranu, ušao u šesnaesterac i prizemnim udarcem iskosa matirao Bendera za 1:0. Pomoglo mu je i što je lopta okrznula Kosorića na putu do mreže.

Do kraja susreta uzbuđenja su izostala, domaći tim se bez problema odbranio pred bezidejnim Željom. Meč je uronio u montoniju te se rezultat nije mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka.