Premijer liga BiH

Silni Velež potvrdio sjajnu formu protiv Sloge, a uoči Sarajeva

Fudbaleri Veleža slavili su u Vrapčićima u 28. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Sloge Meridian sa 1:0.

Velež je krenuo od starta s napadima i prvi je pokušao Đorđi Guliašvili, no golman gostiju je to odbranio. Uslijedio je onda mirniji period, da bi domaći tim stigao do vođstva u 30. minutu.

Guliašvili je izveo slobodan udarac, lopta se odbila od jednog igrača Sloge Meridan i prevarila golmana za prednost Veleža od 1:0. U 37. minutu tim iz Doboja je prvi put zaprijetio, ali je šut Srđana Grabeža zaustavio Osman Hadžikić.

Sloga Meridian je postigla gol u 55. minutu, no on je poništen zbog ofsajda. Tim iz Doboja je više imao loptu početkom drugog dijela, ali Velež nije dozvoljavao da stvore veću priliku.

Problem za igrače oba tima je bio i to što je kiša padala sve jače i jače, pa je onda Velež polako opet preuzimao incijativu i pokušavao da zatvori meč, što je uspio i slavio je sa 1:0.

U narednom kolu Velež gostuje Sarajevu, a Sloga Meridian dočekuje Zvijezdu 09.