premijer liga bih

Željezničar slavio drugu uzastopnu pobjedu, Plavi sve bliže opstanku

Fudbalski klub Željezničar ostvario je vrlo vrijednu pobjedu na gostovanju kod GOŠK-a u Gabeli. Konačni rezultat glasio je 2:1 za Plave.

Za Plave nije dobro počelo. Već u 6. minuti nakon kornera se lopta odbija do Skorupa koji sa 12 metara pogađa za 1:0.

No, u 22. minuti Željo stiže do poravnanja. Amoah je dobro centrirao s desne strane, a Krpić pogodio za 1:1.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a drugo počinje fantastično za goste.

Boljević je centrirao, Amoah šutirao a Vasilj odbranio. No, na odbijanac je natrčao AlJaber i pogodio za 1:2. Igrao se 46. minut.

Do kraja domaći nisu mogli da naprave ozbiljniji pritisak pa se rezultat nije mijenjao.

Ovom pobjedom Željezničar je preskočio GOŠK na osmom mjestu na tabeli i sada ima 33 boda, šest više od Tuzla Cityja u zoni ispadanja koji ima utakmicu manje.