Aba 2 liga

Široki slavio nakon prave drame

Košarkaši Širokog savladali su na domaćem terenu ekipu Šenčura sa 79:76 u 12. kolu ABA 2 lige.

Od samog početka utkamica je bila neizvjesna, a prvu veću prednost imao je Široki kada je poenima Karlosa Pepina otišao na 14:9. Održavali su tu malu razliku, a na kraju prve četvrtine je bilo 25:21.

Milutin Vidić je na početku druge četvrtine poentirao za -1 (27:26), da bi Pepin vratio domaćinu vođstvo od 32:26. Onda je Duje Brala to sve povećao na 37:31, ali su gosti izjednačili na 37:37. Igralo se zatim koš za koš i na poluvremenu je bilo 43:41 za Široki.

Gostujući tim je poenima Frane Antića poveo sa 49:48, a Domen Petrovič je povisio na 58:55. Uslijedila je serija domaćih za preokret na 61:58, pa se Pepin pobrinuo da domaćin ode na 68:63. Brzo je gostujući tim izjednačio na 70:70, no Brala je uspio da donese Širokom +3 (77:74). Na kraju je domaćin upisao pobjedu od 79:76.

U narednom kolu Široki igra protiv MZT-a, a Šenčur protiv Cedevite Junior.