NBA

Slaba Nurkićeva partija u pobjedi Sunsa, Dončić kritikovao NBA inovaciju

Phoenix je dočekao Minnesotu i slavio je rezultatom 133:115

Phoenix je dočekao Minnesotu i slavio je rezultatom 133:115, a na parketu su se našli i bh. reprezentativci Jusuf Nurkić i Luka Garza.

Iako je Nurkić igrao 24, a Garza samo 5 minuta, više poena je ubacio mlađi reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Garza je utakmicu završio sa 5 poena i 2 skoka, dok je Nurkić na drugoj strani ubacio 3 poena uz 5 skokova i 4 asistencije.

Sunse su do pobjede vodili Kevin Durant i Devin Booker sa po 31 poenom, dok je u redovima Minnesote najefikasniji bio Karl-Anthony Towns sa 25 poena.

Luka Dončić je sa svojim Dallas Mavericksima pobijedio Washington Wizardse 130:117 u gostima. Dončić je utakmicu završio s 26 poena, od kojih je 13 zabio u početnih 6 minuta utakmice. Maverickse je do pobjede predvodio Tim Hardaway Jr. s 31 poenom. Washington je s 22 poena predvodio Kyle Kuzma.

Dončić je, osim sjajnom igrom, pažnju na sebe privukao izjavom uoči utakmice. Kritikovao je novi NBA In-season turnir ili NBA kup. Konkretno, Dončiću se ne sviđa podloga na kojoj se takmičenje igra. Naime, kako bi odvojili utakmice kupa od regularne NBA sezone, čelnici lige odlučili su da će parket biti obojen drugačije. To je zasmetalo slovenskom košarkašu.

"Parket je bio jako loš i bilo je nekoliko mjesta na kojima lopta nije uopće odskakala. Također, bilo je sklisko. Ako ćemo već imati takve podloge, napravite bar da se može normalno igrati", izjavio je Dončić za Dallas Morning News.