veliko iznenađenje

Šok u Premijer ligi BiH: Zvijezda 09 pobijedila Zrinjski

(Foto: Arhiva)

U posljednjem susretu 16. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Zvijezde 09 u Ugljeviku su napravili veliko iznenađenje savladavši aktuelnog prvaka Zrinjskog iz Mostara s 2:1.

Zvijezdi 09, zadnjeplasiranoj ekipi na ligaškoj tabeli, bila je to tek druga pobjeda u ovoj sezoni, dok je Zrinjski upisao svoj četvrti poraz.

Domaćin je poveo u 50. minutu susreta golom Vukoje, a samo pet minuta kasnije Bilbija je doveo meč u egal pogotkom iz penala. Gol za pobjedu Zvijezde 09 u 67. minutu postigao je Saliman.

Zrinjski do kraja utakmice je svim snagama pokušao doći do izjednačenja, ali fudbaleri Zvijezde 09 su uspješno branili svoj gol i osvojili vrijedna tri boda.

Uprkos ovoj pobjedi Zvijezda 09 ostala je na zadnjem mjestu sa osam osvojenih bodova. Jesenji prvak dva kola prije kraja prve polusezone Premijer lige BiH je banjalučki Borac, koji je zasad osvojio 39 bodova.