Šok za legendu: Vratila se nakon godinu pauze i ispala u prvom kolu Wimbledona

Američka teniserka Serena Williams porazom se vratila pojedinačnoj konkurenciji nakon godine pauze.

U prvom kolu Wimbledona izgubila je od Francuskinje Harmony Tan 5:7, 6:1, 6:7 nakon tri sata i 14 minuta igre.

Legendarna teniserka vratila se na terene prošle sedmice, ali samo u parovima, a sada je zapela na prvoj prepreci u pojedinačnoj konkurenciji, prenosi HRT.

U iznimno dramatičnom susretu, Williams je bila na pragu pobjede, servirala je u trećem setu za pobjedu, no na kraju je odluka pala u 13. igri odlučujućeg seta u kojem je bolja bila 115. teniserka svijeta usprkos tome što je Serena povela sa 4:0.

Posljednji meč na WTA Touru Amerikanka je odigrala prošle godine baš na Wimbledonu kada je kod rezultata 3:3 predala meč zbog ozljede Aliaksandri Sasnovich.

Serena je trenutačno 1208. teniserka na WTA ljestvici. Williams je osvojila 23 pojedinačne Grand Slam titule u karijeri, od čega sedam na Wimbledonu.

Posljednji put je u Londonu slavila 2016. godine, a 2018. i 2019. je igrala finale. Australian Open 2017. godine je zadnji Grand Slam koji je osvojila.