Šok za Rafaela Nadala, ispao od 152. igrača svijeta

Rafael Nadal, četvrti teniser svijeta, doživio je debakl pošto je takmičenje na mastersu u američkom Cincinnatiju završio već u drugom kolu.

Od njega je bio bolji Borna Ćorić iz Hrvatske, inače 152. teniser svijeta, sa 2:1, po setovima (7:6, 4:6, 6:3).

Španac je u meč ušao kao veliki favorit, ali nije uspio da nametne svoj ritam, a da nešto ne štima bilo je jasno u sedmom gemu, kada je Ćorić imao prvu šansu za brejk, prenosi Nova.rs.

Nije je iskoristio, pa je prvi dio igre otišao u taj-brejk. Španac je imao dvije set lopte koje nije iskoristio, Ćorić jeste svoju treću i sa 11:9 poveo sa 1:0.

U drugom setu Nadal je iskoristio prvu brejk priliku na meču i poveo sa 4:3, što je rutinskim servisima do kraja pretvorio u izjednačenje, pa je izgledalo kao da će uspjeti i da dođe do trijumfa, ali je Ćorić zaigrao fenomenalno.

Nakon što je Nadal dobio gem u trećem setu za 2:2 Hrvat je ušao u seriju od tri uzastopna gema, poveo 5:2, i potom na svoj servis iskoristio šansu da napravi jedno od najvećih iznenađenja u novijoj historiji tenisa.

Nadal je ovim porazom izgubio i teoretsku šansu da se domogne prvog mjesta na ATP listi, pošto je postojala mogućnost, ukoliko bi Daniil Medvedev izgubio u uvodnoj fazi turnira.

Ovako, narednu šansu da se vrati na čelo ATP-a imat će na US Openu u New Yorku.