Šokantna završnica na Grbavici: Željezničar pobijedio Velež golom u 92. minuti

Željezničar je u šokantnoj završnici došao do pobjede nad Veležom u nadoknadi derbija 23. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranom na Grbavici.

U uvodnih pola sata utakmice viđen je tek mali broj prilika. Najbolju za Velež imao je Haskić u desetoj minuti, sam je istrčao ispred Bendera, ali golman Željezničara izvrsno interveniše i spašava svoju mrežu.

Zatim je uslijedio period montonije, rovovska borba na sredini terena. Prvi šut u okvir gola Plavi bilježe u 36. minuti, kada je Bekrić pokušao iz slobodnog udarca, ali Jovičić uspjeva loptu prebaciti preko prečke.

Nije se moglo mnogo toga vidjeti ni u prvih dvadesetak minuta drugog poluvremena. Ponovo je u 68. minuti sjajnu šansu imao Haskić, ali nakon kornera šutirao iz blizine pravo u Bendera.

Dvije izvrsne prilike imao je Željezničar dvije minute kasnije. Prvo je Jovičić odbranio šut Malića u situaciji “jedan na jedan”, a zatim je Resić pogodio na gol-liniji Radovca.

Trenutak odluke desio se u prvoj minuti nadoknade. Zec je glavom prebacio loptu do drugog rezerviste Beće, a fubdaler Željezničara zatim topovskim udarcem savladao Jovičića. 1:0! Konačan rezultat, ispostavit će se na kraju, piše SC Sport.

Željezničar – Velež 1:0 (Beća 91’)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Malić, Kosorić, Cocalić, Hajdarević, Subašić (Resić), Mekić, Vučenović (Gasal), Bekrić (Beća), Hodžić (Zec).

VELEŽ: Jovičić, Zeljković, Salčin (Radović), Pršeš, Ćosić (Vehabović), Anđušić (Ovčina), Isić, Hasanović, Radovac, Dejanović (Šikalo), Haskić.