sporna pobjeda reala

Španski savez traži od policije da otkrije ko je pustio u javnost audiozapise iz VAR sobe

Španski nogometni savez (RFEF) podnio je žalbu španskoj policiji nakon što su VAR audio razgovori s nedjeljne utakmice između Real Madrida i Almerije, koji su uključivali nekoliko kontroverznih sudačkih odluka, procurili u medije, objavio je RFEF.

Između ostalih, u javnost je izašao i razgovor između suca na terenu Francisca Josea Hernandeza Maesa i člana VAR tima Alejandra Hernandeza Hernandeza o mogućem crvenom kartonu za Realovog napadača Viniciusa Juniora jer je udario protivnika u lice.

"RFEF, koji provodi internu istragu incidenta, smatra da je izuzetno ozbiljno izvlačenje ovog audiovizuelnog materijala.

Nada se da će se što prije pronaći odgovor kako bi se utvrdilo ko je odgovoran", saopćio je RFEF.

Zapis zvuka u javnosti rasplamsalo je vatru ionako kontroverzne utakmice u kojoj je Real izvukao pobjedu od (3:2) nad posljednjom Almerijom.

Naime, tokom utakmice u glavnoj ulozi bio je VAR, a gosti su nakon susreta bili ogorčeni suđenjem. Tri poziva iz VAR sobe spasila su "Kraljevski klub".

Jedanaesterac u korist Reala, potom poništeni pogodak Almerije i gol Viniciusa.

Utakmica je produžena za 11 minuta, uz isključenje gostujućeg igrača i Carvajalov pobjednički gol u 99. minuti, prenosi HRT.

Igrači Almerije su nakon utakmice bili vrlo kritični prema sucu i VAR sobi.

"Neko je odlučio da ne možemo pobijediti i tako se dogodilo", jadao se desni bek Mark Pubill nakon meča.