GAĐALI OTAVIJA

Sramne scene na utakmici Al Nassra, Brozović poludio, Saudijcima kao da nije ramazan

Fudbaleri Al Nassra pobijedili su Al Ahli 1:0 u utakmici 24. kola prvenstva Saudijske Arabije. Jedini gol na utakmici postigao je Cristiano Ronaldo s bijele tačke u 68. minuti, nakon što je provjerom VAR-a dosuđeno da je Otavio nepropisno zaustavljen u šesnaestercu suparničke ekipe.

Za Ronalda je postignuti gol bio 23. u 22. ligaškoj utakmici u ovoj sezoni, a upisao je i devet asistencija. Ukupno gledano, kapiten Al Nassra na učinku je od 30 golova i 11 asistencija u 33 odigrana susreta.

Marcelo Brozović je bio i među boljim pojedincima susreta, a istaknuo se sa sva četiri dobivena duela i 91 posto preciznosti u predaji lopte. U središtu pozornosti našao se pred kraj prvog poluvremena jer je bjesnio nakon što je Otavio pogođen čašom punom vode u glavu. Pokušao ga je smiriti Abdulrahman Ghareeb koji ga je odgurivao.