bosanska zvijer

Stigle vijesti o povredi Nurkića, ovaj pokazatelj govori koliko su Sunsi nemoćni bez njega

Teška noć u San Antoniju postala je još teža za Phoenix Sunse kada se trećoj četvrtini povrijedio startni centar "Sunca" iz Arizone Jusuf Nurkić.

Imao je bosanskohercegovački centar šest poena, devet skokova i dvije blokade prije nego što je morao napustiti igru nakon što je povrijedio stopalo u duelu s Jeremyjem Sochanom.

Zatim, dok su Phoenix Sunsi gubili 97:99, i druga zvijezda Sunsa Bradley Beal je zadobio povredu i to prst na desnoj ruci. Na kraju, rezultat ove utakmice NBA lige glasio je 104:102 za Spurse.

Nurkić danas nije trenirao, ali i on i Beal navedeni su kao "upitni" dok je ekipa letjela u Denver kako bi se suočila s Nikolom Jokićem i njegovim Denver Nuggetsima, aktuelnim NBA prvacima (3 sata iza ponoći po našem vremenu u četvrtak).

Inače, najbojli bh. košarkaš je propustio samo četiri utakmice ove sezone. A Sunsi imaju omjer od 0-4 u tim mečevima, što dovoljno govori o utjecaju Bosanske zvijeri na igru Phoenixa.

U 68 susreta u tekućem šampionatu najjače svjetske košarkaške lige, Nurkić bilježi 27,2 minute, 11,3 poena i 11 skokova i jedan je od rijetkih igrača koji ima double-doudle prosjek u dvije statističke kategorije.

Sa omjerom od 42 pobjede i 30 poraza, Sunsi su trenutno osmi u poretku veoma konkurentne Zapadne konferencije NBA lige.