EURO 2024

Švedska razbila Gruziju, senzacija Farskih Ostrva

Odigrane su i posljednje tri utakmice koje su bile zakazane za danas

Odigrane su i posljednje tri utakmice koje su bile zakazane za danas. U grupi u kojoj je naša reprezentacija igrala, odigrala se utakmica između Gruzije i Švedske. Švedska je dominirala nad reprezentacijom Gruzije, ostvarivši uvjerljivu pobjedu rezultatom 26:42.

Rukometaši Gruzije su poveli golom Arsenashvilija, ali Švedska je brzo preuzela kontrolu nad utakmicom, postigavši tri uzastopna gola. Švedska je nastavila povećavati svoje vodstvo iz minute u minutu, a već na poluvremenu rezultat je bio jako nepovoljan za Gruziju – 9:23.

Uprkos teškoj situaciji, reprezentativci Gruzije su u drugom poluvremenu napravili dobru seriju od 4:0, smanjivši rezultat pred kraj utakmice. Ipak, Švedska je zadržala svoju premoć, a konačan rezultat bio je 26:42.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Karlsson s 7 golova, Clar i Petterson s po 5 golova, ističući se svojim doprinosom u ostvarivanju uvjerljive pobjede Švedske.

Grčka – Danska

Grčka i Danska su odigrali svoje drugo kolo u grupi F. Danska je već u prvom kolu ostvarila uvjerljivu pobjedu nad Češkom rezultatom 23:14, dok je Grčka doživjela poraz od Portugala rezultatom 31:24.Danci su briljirali od početka, zadržavajući prednost tokom cijele utakmice i ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu rezultatom 28:40.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Damgaard, čiji nevjerojatnih 11 golova nije samo doprinijelo pobjedi njegove ekipe, već je i istaknulo njegovu iznimnu individualnu izvedbu na terenu.

Farska Ostrva – Norveška

Osim navedenih susreta, snage su odmjerile i reprezentacije Farskih Ostrva i Norveške. Farska Ostrva su u prvom kolu doživjeli poraz od Slovenije rezultatom 32:29, dok je Norveška dominirala protiv Poljske s rezultatom 32:21.

U izuzetno uzbudljivom prvom poluvremenu, Norveška je držala vodstvo od samo jednog gola (12:13). Mnogi su bili iznenađeni pruženim snažnim otporom reprezentacija Farskih Ostrva, koji su pokazali karakter i borbenost. Na kraju, rezultat utakmice bio je 26:26, pri čemu Norvežani nisu uspjeli sačuvati prednost i osigurati pobjedu, piše Sport Centar