Ženska nogometna reprezentacija

Švedska u Zenici s visokih 5:0 porazila BiH u prvom susretu baraža za UEFA Ligu nacija A

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Trening-centru Nogometnog saveza BiH u Zenici u prvoj utakmici baraža za plasman u UEFA A Ligu nacija od Švedske s visokih 0:5 (0:2) pa će uzvrat u Švedskoj biti samo formalnost za domaću selekciju.

Gošće su u vodstvo došle već u 6. minuti, kada je glavom pogodila Madelen Janogy, a ista je igračica također glavom, i u 41. minuti - nakon kornera sa desne strane, udvostučila je prednost Švedske.

Šveđanke su povisile na 3:0 u 76. minuti preko Filippe Angeldal, a nakon što je samo minutu ranije bh. kapitenica Milena Nikolić propustila relizirati najbolji šansu svog tima. Za 4:0 pogodila je Pauline Hamralund u 80. minuti, a peti gol za gošće bio je autogol bh. golmanice Jelene Gvozderac.

Nikolić je i u 84. minuti propustila dobru priliku da postigne makar počasni gol za BiH.

Uzvrat se igra 28. februara, sa početkom u 18.30, a Šveđanke će bh. tim ugostiti Stockholm Areni.