Svjetsko prvenstvo: Bale spasio Velšane, Amerikanci bez pobjede

Svjetsko prvenstvo je gotovo za ponedjeljak, odigravanjem i treće utakmice.

Fudbalske reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Velsa odigrale neriješeno 1:1 u prvom kolu grupe B Svjetskog prvenstva koje se igra i Kataru.

Svjetsko prvenstvo: Amerikanci bolje startali

Amerikanci su dosta bolje otvorili utakmicu na stadionu “Ahmad bin Ali“ u Al-Rayyanu. Stvorili su nekoliko jako dobrih prilika.

No, velški golman Wayne Hennessy sjajno reagovao i sačuvao mrežu. Ipak, u 36. minuti bio je nemoćan. Nakon odličnog proigravanja Christiana Pulisica sam pred Hennessyja je istrčao Timothy Weah.

On je bio neumoljiv i pogodio je za vodstvo SAD-a.

Velšani su zaigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu. To im se isplatilo u završnici utakmice. Kada su pogotkom kapitena Garetha Balea u 82. minuti iz penala izjednačili na 1:1.

Engleska deklasirala Iran

Prethodno je i Ban Davies imao sjajnu priliku da postigne gol. Međutim, njegov je pokušaj glavom sa sedam-osam metara fenomenalno zaustavio američki golman Matt Turner.

Iran je u ovom meču uspio odolijevati napadima favorizovanog protivnika do finiša prvog poluvremena. U 35. minuti je prvi gol na ovom meču postiže Bellingham.

U 44. minutu Saka je postigao drugi gol za Englesku. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Sterling je postigao i treći pogodak za otočku selekciju.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Engleza koji su na četvrti pogodak čekali do 62. minuta. Svoj drugi pogodak na meču postigao je Saka.

Nadu da mogu ublažiti današnji poraz tri minuta kasnije Irancima je donio gol Taremija.

Ipak, Englezi tu nisu stali već su nastavili napadati protivnika. Takva igra isplatila im se u 71. minutu kada je Rashford postigao peti gol svog tima. U 90. minutu šesti gol za Englesku postigao je Grealish.

Konačnih 6:2 u sudijskoj nadoknadi meča sa bijele tačke postavio je Taremi.

Meč drugog kola grupe B Iran će 25. novembra igrati protiv Velsa, a Engleska protiv SAD-a.