Svjetsko prvenstvo: Belgija se provukla, čudesni Courtois odbranio penal

Svjetsko prvenstvo za srijedu je završeno, nakon što je odigrana i četvrta utakmica današnjeg programa.

Nakon kikseva Hrvatske i Njemačke u prva dva meča, statuse favorita u iduća dva opravdali su Španija i Belgija.

I dok su Španci razbili Kostariku sa čak 7:0, Belgijanci su se mučili sa Kanađanima. Slavili su sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak postigao je napadač Michy Batshuayi u 44. minuti.

Svjetsko prvenstvo: Velika šansa za Kanadu

Veliku šansu imali su Kanađani nakon štoje dosuđen penal za njih. Međutim, ponajbolji svjetski golman Thibaut Courtois odbranio je udarac kanadske zvijezde Alphonsa Daviesa, člana njemačkog prvaka Bayerna.

Ovo je bio duel grupe F, u kojoj su prethodno Hrvatska i Maroko odigrali bez golova.

U grupi E, reprezentacija Japana priredila je senzaciju. Savladali su Japanci Njemačku sa 2:1.

Šok za Nijemce

Nijemci su poveli nakon uspješno izvedenog penala Ilkaya Gundogana u 32. minuti. Tome je prethodio prekršaja golmana Shuichija Gonde na Davidu Raumu.

U drugom dijelu su probuđeni Japanci za svega osam minuta preokrenuli utakmicu u svoju korist. Golovima Ritsua Doana u 75. i Takume Asana u 83. minuti došli do pobjede.

Nakon toga su Španci deklasirali Kostarikance sa čak 7:0.

U drugom kolu (27. novembar) sastaju se Španija – Njemačka i Japan – Kostarika.

U grupi F drugo kolo, također 27. novembra, donosi duele Hrvatska - Kanada i Belgija - Maroko.