Tablodi iz Srbije napadaju Hrvate: “Primitivci i ustaše pljuvale su našeg Borjana”

Tabloidi iz Srbije teško su podnijeli "razvaljivanje" Kanade od strane Hrvata, pa su u svojim tekstovima napali sve što ima veze s Hrvatskom kao takvom, prenosi Net.hr.

"Naravno, razlog tome je i Milan Borjan, golman beogradske Crvene Zvezde. Srbin rodom iz Knina koji je za Milana, prema njegovom svjedočanstvu "sopstvenom", dio Republike Srpske Krajine, propale paradržave koja je rasturena isto kao i njegova Kanada sinoć…

Tabloidi iz Srbije teško podnijeli poraz Kanade

Milan Borjan bio je tokom cijelog susreta s Hrvatskom meta uvreda hrvatskih navijača. Vikali su mu da je ustaša, vrijeđali suprugu, viđena je i izvješena zastava s traktorom i natpisom Knin 1995…

Borjan je 1995. godine za vrijeme legitimne i vojnooslobodilačke akcija Oluja, s porodicom pobjegao u Beograd, pa zatim u Kanadu. Kanađanin srpskih korijena privukao je veliku pažnju svojim izjavama o tom ponosnom kraljevskom hrvatskom gradu", prenosi ovaj portal.

On, naime, tvrdi i vjeruje da je rođen u Kninu u Republici Srpskoj Krajini, a ne u Hrvatskoj i ne skriva svoje veliko domoljublje prema Srbiji.

"Tako je naš Mile, osim nepoznavanja zemljopisa, "briljirao" protiv "Vatrenih"…

Informer je jedan od onih tabloida koji samo čekaju priliku poput ove, pa su izvjestili o pobjedi Hrvatske na ovaj način: "Šahovničari otpisali Kanadu. Hrvatska gubila, pa se vratila. Ustaše pljuvale Borjana".

Blic Sport prenosi nešto umjerenije izjavu Milana Borjana u kojoj stoji:

Dobijao poruke podrške

"Dobijao sam poruke podrške iz Srbije, milion njih. Ovo ovdje jesu djeca koja ne znaju kako je bilo. Gledam svoje dvorište, svoju porodicu.

To su djeca koja ne znaju kako je biti u ratu", stoji u prenošenju izjave i dojma Milana Borjana nakon utakmice s Hrvatskom, navodi Net.hr.

Večernje novosti, pak, hrvatske navijače nazivaju primitivcima.

Hrvatska nogometna reprezentacija savladala je Kanadu sa 4:1) u duelu drugog kola grupe F Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar.

Kanada je povela golom Alphonsa Daviesa već u drugoj minuti. No, potom je uslijedio preokret. Andrej Kramarić je zabio dva, u 36. i 70. minuti, a Marko Livaja jedan pogodak, u 44. minuti, za slavlje Hrvata.

Sve je okončano golom Lovre Majera u 94. minuti.